beta

Skóra może być piękna

Zdrowa skóra czerpie swoją siłę i urodę z różnych składników, których łączne działanie sprawia, że jest gładka i sprężysta. Jednym z podstawowych składników jest kolagen, który w głównej mierze odpowiada za elastyczność skóry.

Skóra może być piękna

Postępujący z wiekiem ubytek tego składnika powoduje, że skóra traci swoje pierwotne właściwości, wysusza się i starzeje, co możemy zaobserwować na twarzy w postaci zmarszczek, a w przypadku innych części ciała objawia się brakiem pierwotnej gładkości i jędrności. Ujmując rzecz jeszcze prościej można powiedzieć, że wraz z upływem czasu organizm nie jest w stanie w należytym stopniu zregenerować skóry od zewnątrz. Wszystko inne jest zaś prostą pochodną tej niewydolności.

Proste recepty

Skoro skóra nie jest w stanie nawilżyć się sama, trzeba jej w tym pomóc. Niestety, nie wystarczy w tym celu wejść do wanny z wodą. Korzystając z ogólnie dostępnych kosmetyków, można zrobić bardzo wiele i to niedużym kosztem. Wystarczą dwie rzeczy. Pierwsza to krem nawilżający, a druga to konsekwencja w jego stosowaniu. Nie musimy kopiować życia i stylu gwiazd filmowych, ale też nie powinniśmy swojej skóry zaniedbywać, szczególnie, że na rynku kosmetyków jest wielu produktów pochodzących od znanych i sprawdzonych wytwórców, począwszy od firmy Garnier, poprzez wielu innych, którym możemy zaufać i których wyroby nie są nadmiernie drogie.

Wybierz to, co dla ciebie najlepsze

Rodzaje kremów nawilżających pozwalają także na duży i dostosowany do rozmaitych potrzeb wybór. Są kremy z witaminami lub zawierające kwas hialuronowy. Osobną część stanowią kremy do twarzy, czyli do skóry najdelikatniejszej, a jednocześnie najbardziej narażonej na działanie niekorzystnych czynników zewnętrznych. Tutaj można dojść do dalszego rozróżnienia i wybrać dwa kremy, z których jeden przeznaczony jest na dzień, czyli na czas intensywnego działania, a inny na noc, czyli na czas, gdy skóra jest odprężona i odpoczywa. Stosując te kremy regularnie pomożemy skórze, a tym samym pomożemy sobie.

Ty też możesz skomentować ten artykuł Podziel się z innymi swoją opinią.
    • Dodaj swój komentarz

    • Captcha

Ostatnie artykuły

| Zobacz także: Tanie biura rachunkowe znajdziesz na www.KsiegoweiRachunkowe.pl | Sprawdź najlepsze oferty na randki matrymonialne na www.StrefaRandki.pl i umawiaj się na spotkania z innymi singlami | Agencja interaktywna Word&Mind