beta

O co pytać przy wynajmie sali weselnej?

Zanim Para Młoda powie sobie sakramentalne „Tak” musi zmierzyć się z wieloma sprawami związanymi z przygotowaniami do tej uroczystej chwili. Jedną z ważniejszych kwestii jest oczywiście wynajem sali.

„Nie kupuj kota w worku” – to popularne powiedzenie sprawdza się także przy poszukiwaniu sali weselnej. Dlaczego? Gdyż nawet drobne niedopatrzenie może zepsuć wyjątkowy dzień wesela. Wystarczy, że obsługa nie wywiążę się odpowiednio ze swoich obowiązków, albo nie zwrócimy uwagi na to czy sala jest odpowiednio klimatyzowana. Dlatego podczas spotkania z właścicielem obiektu zadawajmy jak najwięcej pytań. Jakich?

Sala weselna
To, co powinno interesować nas w pierwszej kolejności, to oczywiście pojemność sali. Pół biedy, jeśli wybierzemy za duży lokal, ale co, jeśli zabraknie miejsc dla weselników lub będą oni musieli przeciskać się między stolikami? Warto zwrócić uwagę czy stoły dla gości i parkiet do tańca znajdują się w tej samej sali oraz czy obiekt weselny posiada ogródek lub patio.
W niektórych obiektach równocześnie odbywają się dwa lub nawet więcej przyjęć weselnych – warto także o to spytać właściciela obiektu.

Dekoracja sali
Nawet najładniejsza sala na wesele wymaga dekoracji, dlatego ten z pozoru drobiazg także trzeba omówić. Kto zajmuje się dekoracją sali? W zależności od odpowiedzi, pojawiają się kolejne pytania - jeśli Para Młoda, to kiedy to może zrobić, a jeśli obsługa obiektu, to jaka będzie cena?

Noclegi
Bardzo ważną kwestią są miejsca noclegowe, zwłaszcza dla gości, którzy przyjechali z odległych miejsc. Jeśli obiekt weselny posiada noclegi, z pewnością będzie to duży atut dla weselników – po pierwsze mają nocleg na miejscu, po drugie mogą liczyć na zniżki. Tu wyróżniają się zwłaszcza hotele, które z oczywistych powodów oferują dobre warunki noclegowe. Wiele obiektów w ofercie weselnej apartament dla nowożeńców traktuje jako „prezent”, czyli jest on gratis. Dobrze sprawdzić także, jaką liczbą noclegów dysponuje dany obiekt, jednak jeśli jest to hotel, nie powinno być problemu z zakwaterowaniem wszystkich gości. Wszystkie informacje na temat obiektów weselnych znaleźć można w serwisie www.salenawesela.pl – liczbę sal, lokalizację, a także ilość noclegów (jeśli obiekt nimi dysponuje).

Menu
Przez żołądek do serca – o tym powinna pamiętać każda Para Młoda. Co prawda nie zależy nam na miłości ze strony weselników, ale o to, by chwalili potrawy podane przez kelnerów. Dlatego warto zadać kilka pytań odnośnie menu podczas wybierania sali – kto je ustala, z jakich posiłków się składa, do której serwowane będą potrawy i w jaki sposób, oraz czy można zabrać pozostałą część jedzenia do domu.

Płatności
Płatności to oczywiście jedna z ważniejszych, a zarazem delikatniejszych kwestii. Wszystko trzeba ustalić wcześniej, żeby uniknąć nieporozumień. A więc: jaka jest cena za jedną osobę, czy cena jest uzależniona od liczby gości, ile kosztuje obsługa (fotograf, kamerzysta, zespół), czy są zniżki dla dzieci. Para Młoda musi wpłacić zaliczkę, warto więc uzgodnić jej termin, a także termin ostatecznych rozliczeń.

Alkohol
Choć niektóre pary decydują się na wesele bez alkoholu, to jednak mało prawdopodobne by taka praktyka stała się powszechna. Omawiając z właścicielem lokalu kwestie alkoholu, należy dowiedzieć się czy alkohol trzeba kupić na miejscu, czy można samodzielnie, czy jest tak zwane korkowe i ile wynosi, a także kto nalewa i roznosi alkohol.

Dodatkowe opłaty
To pytanie najlepiej zadać wprost - jakie są dodatkowe opłaty? Mogą to być koszty związane z parkingiem, szatnią, ochroną, owocami, ciastem, kawą i herbatą czy tortem, a także ze stłuczonymi naczyniami. Jak widać te dodatkowe opłaty, zebrane w całość złożą się na większą sumę.

Zanim więc zdecydujemy się daną salę, zadawajmy jak najwięcej pytań. Tylko wtedy unikniemy późniejszych nieporozumień i dokonamy słusznego wyboru. Najlepiej zacząć od katalogu sal, takiego jak w serwisie www.salenawesela.pl – tam wiele informacji jest zawartych w prezentacji, co szybko pozwala zweryfikować dany obiekt.

Ty też możesz skomentować ten artykuł Podziel się z innymi swoją opinią.
    • Dodaj swój komentarz

    • Captcha

Ostatnie artykuły

| Zobacz także: Tanie biura rachunkowe znajdziesz na www.KsiegoweiRachunkowe.pl | Sprawdź najlepsze oferty na randki matrymonialne na www.StrefaRandki.pl i umawiaj się na spotkania z innymi singlami | Agencja interaktywna Word&Mind